Management

LIST OF FACULTIES

SL. NO. APPOINTMENT DATE NAME OF THE STAFF MEMBER FATHER/SPOUSE NAME DESIGNATION QUALIFICATIONS TRAINED
1 04-01-2011 FRANCIS JOSEPH LT. LEO JOSEPH PRINCIPAL M.COM,B.ED TRAINED
2 01-01-2000 RAKESH PANDEY RAMANAND PANDEY VICE PRINCIPAL M.SC,B.ED, PGDIT, DIP.RTM TRAINED
3 18-08-1999 RITA MISHRA B.B. MISHRA PGT/SENIOR SCHOOL COORDINATOR MA, B.ED TRAINED
4 24-07-2000 BARNITA BASU SUDIP BASU PGT/COORDINATOR MA, B.ED TRAINED
5 25-01-2000 PUSHPLATA SINGH AJAY KUMAR SINGH PGT M.SC.,B.ED TRAINED
6 07-01-2006 MATIUR RAHMAN EQUBAL ALI PGT M.SC,B.ED TRAINED
7 07-01-2005 GEETA RANI AMARENDRA KUMAR SHARMA PGT M.SC,B.ED TRAINED
8 15-06-2013 ARUN KUMAR NAGESHWAR PRASAD SINHA PGT M.COM,B.ED,P.HD TRAINED
9 18-06-1999 D.SHARDA LT. R. NARAYAN RAO PGT M.A.,B.ED TRAINED
10 01-03-2018 MANALI CHOWDHURY HIMANGSHU CHOWDHURY PGT M.A.,B.ED TRAINED
11 08-01-2010 MOUSUMI MAJUMDAR ROHAN MAJUMDAR PGT M.SC,B.ED TRAINED
12 04-01-2013 MOHANA BOSE UDAYAN BOSE PGT MA,B.ED TRAINED
13 09-01-2013 KAMLESH OJHA R. OJHA PGT MCA,B.ED TRAINED
14 09-01-2011 LAXMI SINGH SANJEEV KUMAR PGT M.SC,B.ED TRAINED
15 10-01-2015 SHYAMAL KUMAR MAHATO NARAYAN MAHATO PGT M.SC.,B.ED TRAINED
16 01-01-2016 GUNJESH DUBEY SATENDRA KUMAR DUBEY PGT M.COM,B.ED TRAINED
17 05-01-2011 ANANDITA MANDAL S.C. MANDAL PGT M.SC.,B.ED TRAINED
18 01-04-2018 DIPAK KUMAR SHARMA RAM CHANDRA SHARMA PGT M.A.,B.ED TRAINED
19 01-04-2017 SHASHIKALA KUMARI MADAN MOHAN SINGH PGT M.SC.,B.ED TRAINED
20 18-06-1999 SARITA KUMARI SRIVASTAVA R.V. LAL TGT M.SC,B.ED TRAINED
21 06-11-2001 SUJATA TIWARY ARUN TIWARY TGT M.SC,B.ED TRAINED
22 14-09-2002 ASHOK KUMAR SINGH KESHAR SINGH TGT B.SC,B.ED TRAINED
23 15-07-2014 SHILPA KAUR SATPAL SINGH TGT B.COM,B.ED TRAINED
24 01-10-2008 VEENA KUMARI RAJKUMAR TGT M.COM,B.ED TRAINED
25 01-01-2004 NEETA SINHA PRAMOD KUMAR SINHA TGT M.SC,B.ED TRAINED
26 07-01-2011 DIPTI RANI MISHRA DILIP KUMAR MISHRA TGT MCA,MSC,B.ED TRAINED
27 01-06-2004 SAMAR KUMAR GHOSH SURJENDU GHOSH TGT BFA TRAINED
28 15-02-2011 MALKEET KOUR PRITAM SINGH TGT M.SC,B.ED TRAINED
29 18-03-2010 KIRAN BHAMRA AWTAR SINGH TGT B.A.,B.ED TRAINED
30 18-06-1999 A. MANI KUMARI A.V. NARAYAN TGT MA, B.ED TRAINED
31 07-01-2015 RAMESHWAR OJHA LALAN OJHA TGT M.A ,B.ED TRAINED
32 16-8-2002 ASHA KUMARI B. CHOUDHARY TGT BA.B.ED TRAINED
33 15-12-2015 VIKAS KUMAR SHANKAR DUBEY TGT B.SC,B.ED TRAINED
34 23-08-2003 SUBHRA CHATTERJEE RANJIT DEY TGT B.SC,B.ED TRAINED
35 04-04-2004 SUMITA CHOUDHARY K.M. CHOUDHARY TGT M.A, B.ED TRAINED
36 15-02-2011 VERSHA SINGH NARENDRA PRASAD TGT BA,B.ED TRAINED
37 11-06-2001 SULAKSHANA KUMARI SUNIL KUMAR TGT B.A,B.ED TRAINED
38 01-04-2014 SUNITA HENRY MICHAEL HENRY TGT M.A.,B.ED. TRAINED
39 15-06-2017 VICTORIA.A.LAZARUS GERALD CHRISTOPHER LAZARUS TGT M.A., B.ED. TRAINED
40 15-06-2017 UDITA ROY PRABIR KUMAR ROY TGT B.A.,B.ED TRAINED
41 15-06-2017 PRIYANKA CHOWDHURY TARUN KANTI CHOWDHURY TGT M.A.,B.ED. TRAINED
42 01-04-2018 KHUSBOO PRASAD GAYA PRASAD TGT M.A.,B.ED. TRAINED
43 04-08-2005 ARCHANA SHARMA R.N. SHARMA PRT M.SC,B.ED TRAINED
44 04.01.2014 ANKITA SHARMA RAJKUMAR SHARMA PRT B.COM,B.ED TRAINED
45 15.07.2014 MANMEET KAUR HARJINDER SINGH PRT BBA,B.ED TRAINED
46 04.04.2002 KALPANA CHATTERJEE GOUTAM CHATTERJEE PRT B.A,B.ED. TRAINED
47 15.11.2015 ISHA SACHDEV ASHOK KUMAR SACHDEV PRT B.SC.,B.ED TRAINED
48 06.07.2006 USHA KUMARI AMIT KUMAR SINGH PRT B.SC,B.ED TRAINED
49 15.04.2013 PRIYA SINGH H.K. SINGH PRT B.A,B.ED TRAINED
50 07.01.2016 NEELU MOHNANI NARYARN DAS MOHNANI PRT B.A. TRAINED
51 08.01.2016 TERON ANDREW SMITH CHARLES SMITH PRT B.A.(MUSIC) TRAINED
52 15.5.2013 AMARTA TIRKEY MUSA TIRKEY PRT B.SC,B.ED TRAINED
53 24.7.2000 SEEMA KUMAR DHANANJAY KUMAR PRT BA,B.ED TRAINED
54 09.01.2013 SULEKHA MISHRA R.N. MISHRA PRT B.COM,B.ED TRAINED
55 15.06.2013 SHRUTI KUMARI AMRESH PRASAD PRT M.A, B.ED TRAINED
56 24.7.2000 SHOBHA KUMARI GUPTA RATAN KUMAR GUPTA PRT BA,B.ED TRAINED
57 16.8.2014 SANGITA DUBEY BRIZE KISHORE PANDEY PRT B.A,B.ED TRAINED
58 06.11.2002 SAVITRI MISHRA K.P. MISHRA PRT B.SC,B.ED TRAINED
59 02.01.2015 KASTURI CHATTERJEE SAJAL MANDAL PRT MA,B.ED TRAINED
60 04.01.2014 RUMA GHOSHAL ARDHANSHU GHOSHAL PRT M.COM,B.ED TRAINED
61 09.01.2016 RUPASHREE CHATTERJEE SHIBNATH CHATTERJEE PRT B.A.,B.ED TRAINED
62 01.05.2018 KHUSBOO SONTHALIA VINOD KUMAR SONTHALIA PRT B.COM,B.ED,CS TRAINED
63 01.04.2017 ANITA ANTHONY RAJESH CHRISTOPHER PRT B.A.,B.ED TRAINED
64 01.04.2018 VARSHA SINGH NARENDRA KUMAR SINGH PRT M.A.,B.ED. TRAINED
65 01.05.2018 ANJALI CHOUBEY AJAY KUMAR CHOUBEY PRT B.COM,B.ED TRAINED
66 01.04.2018 SANDEEP KAUR JAGJEET SINGH PRT M.A, B.ED TRAINED
67 01.04.2018 BINITA RANI CHOTAN CHOUDHARY PRT B.SC.,B.ED TRAINED
68 01.04.2018 RITU KUMARI D.D. JHA PRT B.COM.,B.ED. TRAINED
69 01.05.2018 PRAVISH.A.P A.N. PRABHAKARAN PRT B.COM.,B.ED. TRAINED
70 17.6.1999 KHURSHID KHAN LT. A.W. KHAN PET BA,M.PED TRAINED
71 08.01.2013 CHAITALI RUDRA PANKAJ CHANDRA PET BA,M.PED TRAINED
72 04.01.2016 TUMPA KUMARI SANJEEV KUMAR PET M.A.,B.PED. TRAINED
73 11.01.2012 VANDANA KUMARI HARENDER KUMAR PANDEY LIBRARIAN BA,B.LIB TRAINED
74 03.01.2015 SULEKHA KUMARI VINOD PRASAD LIBRARIAN MA,B.ED,B.LIB TRAINED

LIST OF LAB ASSISTANTS

SL. NO. APPOINTMENT DATE NAME OF THE STAFF MEMBER FATHER/SPOUSE NAME DESIGNATION QUALIFICATIONS TRAINED
1 09.07.2005 GAUTAM KUMAR PRADHAN KEDARNATH PRADHAN TGT M.SC TRAINED
2 07.01.2011 SANTOSH KUMAR LT. R.S. KUNWAR TGT M.SC,PGDEM TRAINED
3 01.04.2017 GANESH TIWARY BRAHMESHWAR TIWARI TGT B.SC.,ITI TRAINED

LIST OF OFFICE STAFF

SL. NO. APPOINTMENT DATE NAME OF THE STAFF MEMBER FATHER/SPOUSE NAME DESIGNATION QUALIFICATIONS TRAINED
1 05.01.2011 B. GANESH N.B. SUBRAMANIUM SR. OFFICE ASSOCIATE MBA TRAINED
2 15.11.2012 CHANDAN KUMAR RAJESHWAR SINGH OFFICE ASST. M.SC. TRAINED
3 03.01.2014 RITA KHALKO LT. NIRANJAN KHALKHO OFFICE ASSOCIATE M.COM. TRAINED
4 03.01.2014 SURESH KUMAR LT. MOHAN MISTRY MAINT. SUPERVISOR I.A TRAINED
5 15.11.2017 PAVAN PRITE KOUR RAVINDER PAL SINGH ACCOUNTS MBA(FINANCE) TRAINED

LIST OF ACTIVITY TEACHERS

SL. NO. APPOINTMENT DATE NAME OF THE STAFF MEMBER DESIGNATION QUALIFICATIONS TRAINED
1 12.01.2015 SARJU RAM INSTRUCTOR B.COM/LLB/DEG. KARATE TRAINED
2 14.08.2008 NEWMAN PAUL INSTRUCTOR I.SC./ DRUM TRAINED
3 17.08.2015 SHAHBANUL HAQUE INSTRUCTOR I.COM/BASKETBALL TRAINED
4 01.10.2014 JYOTI MAHANANDA INSTRUCTOR M.COM/DIP. IN KATHAK TRAINED
5 15.06.2014 TULSI KUMARI INSTRUCTOR B.A, YOGA INSTRUTOR COURSE TRAINED

LIST OF SUB STAFF

SL. NO. NAME OF THE STAFF MEMBER DESIGNATION
1 CYPRIAN TOPNO SUB STAFF
2 HERMEN TIRKEY SUB STAFF
3 POBITA DAS SUB STAFF
4 SHOBHA MUKHI SUB STAFF
5 SUSANA BODRA SUB STAFF
6 SISILIA TAMGARIA SUB STAFF